Jana Wernerová, Divadlo na Peróne: Dievča z morského dna

Môj život sa začal v Prekambrijskom mori pred 5, 9 miliardami rokov. Prastaré ryby ma naučili prežiť vo vode a tak som odišla žiť s nimi do hĺbky oceánov. Keď som bola v hĺbke oceánu, bol vo mne voľný priestor. Máte v sebe voľný priestor? Aspoň taký maličký ako Kinder vajce. Ale prázdne. Nič tam nesmie byť. A práve v tom NIČ, v tom prázdne ste vy. Radím vám. Udržte si v sebe toto miesto. Toto prázdno. Ticho. Tento stred vás. Lebo sa stratíte. Zablúdite! Ako dieťa v čiernom lese. Dlho sa budete znovu hľadať. Trhať sa. Páliť sa. Budú z vás odhrýzať. Ako z čokoládovej tyčinky…

Lea sa ocitla v psychiatrickej liečebni. Ako dieťa žila len s matkou, ktorá jej výchovu zanedbávala. Dostávala sa do ťažkých životných situácií, nevedela sa v nich zorientovať, nemala v živote nikoho, komu by sa mohla zdôveriť. Osamelá, uzavretá sa už ako zrelá žena nachádza v ďalšej liečebni a jej prípad si do rúk berie nový lekár.

Text: Jana Bodnárová
Scenár: Jana Wernerová
Dramaturgická spolupráca: Tereza Trusinová
Scénografia: Daša Krištofovičová
Hudba: Dead Janitor
Koncept, réžia, hrajú: Jana Wernerová, Peter Kočiš
Technická podpora: Dušan Kopčov, Palko Matia
Produkcia: Jana Wernerová, Peter Kočiš

Podujatie sa uskutoční v rámci 29. ročníka medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na Javisku 2023, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia – hlavný partner a Mesto Trenčín.

Dobrovoľné vstupné

Dátum

11 okt 2023
Expired!

Čas

20:30 - 21:40

Miesto

Družba Drama Studio

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center