[fjúžn] na cestách: Trenčín

Festival [fjúžn] sa znova vydáva na cesty! Na svojej výprave navštívi už 5. novembra mesto Trenčín a aj vy tak budete môcť trošku lepšie spoznať kúsok sveta, ktoré ukrýva práve toto mesto.

LINE UP

15:00 PRECHÁDZKA – [fjúžn] walk – Jeremy Hill
Program tu začneme vašim obľúbeným formátom [fjúžn] walk, počas ktorého budete môcť nazrieť na vaše mesto očami cudzinca – tentokrát to bude učiteľ a spisovateľ Jeremy Hill. Jeremy žije na Slovensku od roku 2009, kedy sa sem presťahoval so svojou ženou a dcérou. Učí angličtinu, píše, je vokalistom skupiny The Cultural Studies a tiež nahráva svoj vlastný podcast Na Slovensku Aj Po Anglicky. Počas piatkovej prechádzky vás Jeremy prevedie mestom Trenčín tak, ako ho vidí on. Ukáže vám svoje obľúbené miesta, miesta, ktoré podľa neho stoja za zmienku, alebo tie, ktoré vníma možno trochu inak ako vy – bude to úplne nová perspektíva!

18:00 DIVADLO Fórum – Na Slovensku po slovensky
Pätnásť ľudí z Afganistanu, Sýrie, Somálska, Iraku, USA, Maroka, Egypta a Slovenska v jednom predstavení. Ich kolektívne dielo vzniklo metódou divadla fórum, počas ktorého sa diváci a “herci” stretávajú spolu na scéne a diskutujú o reálnych príbehoch a témach diskriminácie v spoločnosti.
Divadlo Fórum je najčastejšou formou Divadla utláčaných, estetického hnutia, ktorého cieľom je posilnovanie diskriminovaných skupín a aktívny dialóg o rôznych formách útlaku v spoločnosti.
Pozývame vás na toto jedinečné predstavenie, ktoré sa zameriava na situácie, ktoré zažívajú ľudia z iných krajín na Slovensku.
Predstavenie bude v anglickom a slovenskom jazyku.

21:00 KONCERT – The Cultural Studies
Hudobné gonzo duo, ktoré sa sformovalo počas hmlistého sobotného večera v bare Potemkin na úpätí Porte de Hal, stredovekého opevnenia mesta Brusel. Trenčiansky producent Oscar Pompa a slum-poet The Stereo Vampire, obaja imigranti so silným spoločenským cítením, tvoria multižánrovú elektroniku pretkávanú hovoreným slovom a svoj jedinečný štýl nazývajú ako „in-your-face electropose“. Ich texty sú bravúrne, poukazujú na aktuálne spoločenské dianie, politické aj ekologické problémy vo svete, korupciu či rasovú nerovnosť. Svoj debutový album Recycled Press vydali v roku 2016 a v roku 2019 im vyšiel ďalší album s názvom Human Killed in Accident. Spolupracujú s umelcami, hudobníkmi a producentami z Francúzska, Belgicka, Česka aj Slovenska, písali o nich na BBC Radio či vo Fullmoon magazíne, a už tento piatok si ich vy budete môcť vypočuť vo vašom meste!

O FESTIVALE [fjúžn]
Festival [fjúžn] organizuje Nadácia Milana Šimečku už od roku 2006 a postupne sa stal jedinečným a najväčším multižánrovým a multikultúrnym podujatím zameraným na migráciu a cudzincov na Slovensku s celoslovenským, ako i medzinárodným významom. Prekračuje rámec jedného druhu umenia a ponúka bohatý program zložený z koncertov, výstav, literatúry, divadla, filmu, workshopov, prednášok a prezentácií, diskusií, komunitných podujatí, či programu pre deti, školských akcií a mnohých iných aktivít.

Dátum

05 nov 2021
Expired!

Čas

18:00 - 22:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Galéria Vážka
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center